Tatuaże – wzory tatuaży

Tatuaże

Kto robi sobie tatuaż

Kto dziś robi sobie tatuaż? Istotne pytanie. W zasadzie zrobiony tatuaż do niedawna kojarzył nam się włącznie z osobami przebywającymi w zakładach karnych albo członkami gangów motocyklowych. Trzeba jednak pamiętać, że sztuka tatuażu jest bardzo stara i ewaluowała razem z rozwojem cywilizacji. Od wieków tatuaże zdobiły ciała wojowników wielu plemion jak też starszyzny plemiennej i członków rodów królewskich. Jest to istotna część naszej historii a obecnie jest przeogromną częścią popkultury.

Sztuka ta bardzo rozwinęła się, jak również metody jej wykonywania. Na przestrzeni wieków ewaluowały przyrządy, którymi tatuaż był robiony oraz barwniki i tusze. Teraz aby wykonać tatuaż idziesz do profesjonalnego studia, gdzie przestrzegane są wszelkie zasady higieny oraz wybierasz motyw, który ci się podoba. Następnie za pomocą odpowiednich kalek kontury tatuażu przenoszone są w konkretne miejsce na naszym ciele i już na tym wstępnym etapie możemy sobie wyobrazić jak on będzie wyglądał po ukończeniu pracy. W przypadku gdy jest dużych rozmiarów jego wykonanie podzielone jest na kilka etapów.

Tatuaż w celu upamiętnienia czegoś

Są różne sytuacje w życiu każdego człowieka i czasami zdarza się, że czujemy potrzebę upamiętnienia jej w postaci pięknego tatuażu np. : śmierć ukochanej osoby, narodziny dziecka, wyrażenie uczyć do partnera oraz szereg innych. Ale również są przypadki, że chcemy nasze ciało upiększyć poprzez zrobienie jednego tatuażu bądź całej serii, która będzie się ze sobą odpowiednio komponować. To już indywidualna sprawa każdego z nas. W takich przypadkach mamy do dyspozycji niekończąca się ilość wzorów i motywów.

Niestety osoby przebywające w zakładach karnych również wykonują sobie tatuaże, lecz metody i techniki są mocno ograniczone jak również umiejętności osoby, która podejmuje wykonania się takiego zadania. Oczywiste jest również to, że większość z wykonanych tatuaży ma konkretne znaczenie i świadczy o pozycji danego więźnia w społeczności.

Musimy pamiętać także, że w wielu plemionach tradycje tatuowania przetrwały nadal, a metody ich wykonywania są niezmienne od wieków. Nie możemy także zapominać o osobach, które tatuaży sobie nie robią, ale są zafascynowani nimi i chętnie podziwiają je u innych. Dzisiejsze tatuaże to istne dzieła sztuki i zdobią ciała nie tylko zwykłych ludzi ale i ciała celebrytów, artystów, polityków i wielu innych.

Sztuka tatuowania tak bardzo się rozwinęła, że osoby wykonujące ten rodzaj malowania ciała w niesamowite obrazy otrzymały miano artystów. Aby osiągnąć ten najwyższy poziom umiejętności, trzeba wiele lat pracować w tym zawodzie, posiadać kreatywną duszę artysty, pewną rękę i kochać to co się robi.

Tagged , ,

Related Posts

One thought on “Kto robi sobie tatuaż

 1. Marta

  Dzisiejszy tatuaż to istne dzieła sztuki i nie ma już nic wspólnego z tym, że jak dawniej tatuowali się tylko osoby będące w zakładzie karnym.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POLUB NAS

ZDJĘCIA TATUAŻY

 • Tatuaże gwiazdki
 • Tribal z motylem – tatuaż
 • Tatuaż tygrys
 • Kto robi sobie tatuaż
 • Motyl tatuaż
 • Makijaż permanentny
 • Motyl kolorowy
 • Jak usunąć tatuaż?