Tatuaże – wzory tatuaży

Tatuaże

Jak usunąć tatuaż?

Jak usunąć tatuaż, którego już nie chcę. Bardzo szybką metodą pozbycia się niechcianego tatuażu jest zabieg chirurgiczny tj. wycięcie. Jest jednak warunek, gdyż tatuaż nie może być zbyt wielki, bo w takim przypadku trzeba by zrobić przeszczep skóry w miejsce wyciętego tatuażu.. Zabieg ten niestety zawsze pozostawia mniejszą lub większą bliznę.

Inną metodą jest tzw. dermabrazja polegająca na wytarciu mechanicznym bądź złuszczeniu chemicznym kolejnych warstw skóry, aż do momentu gdzie był wstrzyknięty barwnik. Metoda ta ma ograniczony zasięg, bo zazwyczaj barwnik umiejscowiony jest głębiej. Głębsze złuszczanie mogłoby doprowadzić do powstania rozległych blizn, a te byłyby mniej przyjemne do oglądania niż tatuaż.

Laserowe usuwanie tatuażu

Najprostszą metodą pozbycia się niechcianego tatuażu jest więc jego laserowe usunięcie. Jest ono w większości przypadków bardzo skuteczne. Zasadniczo tatuaż może być całkowicie usunięty podczas zabiegów laserowych. Wyjątek stanowi gdy jest umiejscowiony w warstwie podstawnej skóry lub w bliźnie. Laserowe usuwanie tatuażu na pewno jest bezpieczniejsze i dające lepsze rezultaty niż metody tradycyjne. Laser eliminuje ryzyko infekcji, które jest dosyć duże przy metodach tradycyjnych, a co najważniejsze zmniejsza do minimum możliwość powstania blizny.

W przypadku tatuaży, które są duże zabieg może być przeprowadzony w kilku etapach, a każdy na innej części tatuażu. W celu całkowitego pozbycia się tatuażu trzeba wykonać kilka zabiegów, które powinny być wykonywane w odstępach od 3 do 8 tygodni. To ile zabiegów należy wykonać oraz jak będzie wyglądało miejsce po usuniętym tatuażu decyduje:
– rodzaj barwnika
– głębokość wykonanego tatuażu
– sposób wykonania tatuażu
– miejsce, w którym został wykonany tatuaż
– predyspozycji osobniczych pacjenta.

Jeżeli pacjent sobie życzy to jest możliwość (trzeba tylko poprosić) przeprowadzenia laserowego usunięcia tatuażu w znieczuleniu miejscowym. Zapewne zwiększy to komfort u pacjenta.

Tagged , , ,

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POLUB NAS

ZDJĘCIA TATUAŻY

  • Tatuaże gwiazdki
  • Tribal z motylem – tatuaż
  • Tatuaż tygrys
  • Kto robi sobie tatuaż
  • Motyl tatuaż
  • Makijaż permanentny
  • Motyl kolorowy
  • Jak usunąć tatuaż?