Tatuaże – wzory tatuaży

Tatuaże

Czy robienie tatuażu boli?

Czy robienie tatuażu jest bolesne? To pytanie zadaje sobie wiele osób mających zamiar zrobić sobie tatuaż. Ale na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, gdyż jest to kwestia osobista i zależy od odporności indywidualnej na ból danej osoby.

Decydując się jednak na tatuaż i wybierając miejsce na niego warto przypomnieć sobie czy w tym miejscu wystąpiło kiedyś oparzenie np.: słoneczne bądź też otarcie naskórka. Oczywiste jest, że są miejsca mniej odporne na ból jak w okolicy pachwiny, brwi lub sutka. Tu trzeba przygotować się na większy ból. Są też miejsca takie jak: łydka, ramię, przedramię, górna lub dolna część pleców, pośladek, zewnętrzna część dłoni, które nie należą do miejsc szczególnie wrażliwych na ból. Tu odczucie bólu powinno być mniejsze.

Przecież gdyby zrobienie tatuażu był bardzo bolesne, to nikt nie decydowałby się na jego zrobienie. Podczas tatuowania można też użyć przeróżnych metod, które pozwolą na osłabienie bólu. Ale ich użycie uzależnione jest od osobowości danej osoby. Jedną z najprostszych metod jest skoncentrowanie swojej uwagi na czymś innym, aby nie na robieniu tatuażu. Można też rozglądać się po studio tatuażu, bądź zacząć oglądać film.

Inną trudniejszą metodą jest skupienie całej swojej uwagi na bólu. Trzeba koncentrować się tak długo, aż ból ucichnie i przestanie się go odczuwać. Nie jest to jednak takie proste bo można dojść do momentu, gdzie każde dotknięcie ciała nawet w inne miejsce niż tatuowane, sprawi ból. Ale jeżeli uda się to przezwyciężyć, to jest już łatwo. Gdy możliwości naszej woli i koncentracji zawiodą to zostaje tylko środek przeciwbólowy. W aptekach są dostępne środki do znieczulenia miejscowego.

Podczas wykonywania tatuażu można spotkać się z różnymi reakcjami takimi jak: zgrzytanie zębami, łzy, lekkie utraty przytomności. Mogą się też zdarzyć przypadki całkiem odmienne tj.: swobodna rozmowa, śmiech, czy nawet zaśnięcie. Śmiało można powiedzieć, że reakcji jest tyle, ile osób decyduje się na tatuaż.

Tagged ,

Related Posts

One thought on “Czy robienie tatuażu boli?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POLUB NAS

ZDJĘCIA TATUAŻY

  • Tatuaże gwiazdki
  • Tribal z motylem – tatuaż
  • Tatuaż tygrys
  • Kto robi sobie tatuaż
  • Motyl tatuaż
  • Makijaż permanentny
  • Motyl kolorowy
  • Jak usunąć tatuaż?